Zapraszam Cię na 3. odcinek mojego podcastu #DigitalGirl / Zostań Edukatorką Przyszłości!

W odcinku #03 / Zorganizuj wyzwanie opowiadam o:

  • prawdziwym motorze naszych działań, czyli o postępach;
  • celach biznesowych i celach edukacyjnych w wyzwaniach, które organizujesz;
  • wezwaniach do działania, które są niezbędne, aby odbiorcy zareagowali. 

Opowiadam także o książce Podejmij wyzwanie Tary Mohr i wyciągam z niej 3 inspirujące myśli. 

Ps. Jeśli spodobał Ci się ten odcinek, być może chciałabyś wiedzieć, JAK ZROBIĆ SZYBKI EKSPERYMENT i sprawdzić, czy klienci kupią Twój produkt :).

Podcast >>> Download (MP3) / iTunes (subskrybuj)

Linki >>> 

#JestemEdukatorką (2.0) – mój najnowszy projekt dla autorek kursów online, który realizuję wspólnie z Gosią Kamińską. Nabór do edycji 2.0 trwa do 23.05.2018 roku, a 22.05.2018 roku o godzinie 20 – pierwszy bezpłatny warsztat online, w którym możesz sprawdzić nasze możliwości i metody pracy (aby zdobyć miejscówkę musisz jedynie zrealizować tę jedną >>> TAJNĄ MISJĘ)

Grupa #DigitalGirls na FB – najbardziej magiczna społeczność w internecie 

Podejmij wyzwanie – Tara Mohr

Bój się i działaj, czyli opowieść o oswajaniu strachu – mój wpis na blogu 

Mat Czechowicz – muzyka w podcaście 

Streszczenie podcastu / Odcinek #3 – Zorganizuj wyzwanie

W trzecim odcinku podcastu opowiem Ci o tym, co zapoczątkowało większość działań w moim biznesie online. Myślę, że po tym, co dzisiaj usłyszysz – także i Ty ruszysz z kopyta w swoich działaniach.

Tytuł odcinka jest nieco dwuznaczny.

Z jednej strony będę zachęcać Cię do podejmowania osobistych wyzwań, nierezygnowania z marzeń, z drugiej do zorganizowania wyzwania dla Twojej społeczności.

Takie wyzwanie może stać się produktem cyfrowym!

Wyzwania mogą stanowić element Twojej strategii rozwijania społeczności i sprzedawania własnych, autorskich produktów cyfrowych.

Zalety wyzwań:

  • bliższe poznanie Twojej społeczności,
  • zrozumienie jej potrzeb,
  • przekazanie wiedzy w bardzo ciekawy i aktywizujący sposób.

Dlaczego zaangażowanie jest ważne?

Ponieważ to właśnie widoczne postępy najbardziej motywują do działania. Małe kroki, które prowadzą do konkretnego efektu, nas napędzają. Sprawiają, że mamy ochotę na kolejny, i kolejny krok.

I te postępy Twoja społeczność może osiągnąć właśnie dzięki wyzwaniom. To one dają szybkie i konkretne, widzialne efekty, pokazując jednocześnie Twój profesjonalizm i zaangażowanie.

Jak zaplanować wyzwanie?

  1. Przygotuj plan na to, do jakich działań chcesz doprowadzić grupę.
  2. Określ cel (edukacyjny i biznesowy) działania – to bardzo ważne.

Cel edukacyjny – doprowadzenie odbiorców do takich efektów i postępów, które spowodują, że będą oni chcieli więcej. Odpowiedz sobie na pytania:

  • po co odbiorcy mają do ciebie dołączyć?
  • dlaczego mają zaangażować się w taką pracę z Tobą?
  • dlaczego mają zaryzykować swoją niewiedzę i pokazać swoje luki w kompetencjach?
  • dlaczego mają się otworzyć?

Cel biznesowy – promocja produktów. Podczas wyzwania:

  • pokazujemy siebie,
  • pokazujemy nasz warsztat,
  • pokazujemy w jaki sposób realizujemy większe formuły cyfrowe z naszą społecznością.
  1. Pokaż próbkę swojej pracy – produkt, który możesz zaproponować swoim odbiorcom.

W trakcie dobrze zaplanowanego wyzwania o konkretnym celu:

  • odbiorcy odczuwają i widzą swoje szybkie zwycięstwa;
  • dostrzegają efekty pracy z Tobą w bardzo krótkim czasie;
  • mogą dostrzec nie tylko to, jak super jest pracować Tobą, ale także to, jak oni są świetni i efektywni, jeśli tylko podejmą konkretne działania, do których ich zachęcasz.

To jest właśnie sedno wyzwań.

  1. Zaprojektuj moment, w którym wezwiesz odbiorców do działania.

Jeśli Twoim celem jest sprzedaż produktu, zaplanuj sobie moment w którym poinformujesz odbiorców o tym, że oprócz wyzwania robisz inne fajne rzeczy i warto z Tobą współpracować na różnych płaszczyznach.

Przeanalizuj plan swojego wyzwania i zastanów się, kiedy to zrobisz. Z mojego doświadczenia wynika, że warto zastosować CTA na samym początku wyzwania, kiedy najwięcej osób jest z nami.

Te wszystkie elementy połączone w jedno, pozwolą Ci budować spójny, strategiczny wizerunek ekspertki w swojej dziedzinie. Będziesz Edukatorką Przyszłości właśnie dlatego, że będziesz świadomie prowadziła swoich odbiorców przez proces zmian, które dla nich zaprojektowałaś.

Mocna strona wyzwania – odbiorcy sami dostrzegają, kiedy zaczynają być gotowi do działania.

Co jeśli nie mam społeczności?

Jeśli nie masz jeszcze swojej społeczności – poszukaj zaprzyjaźnionej grupy, na której będziesz mogła przeprowadzić swoje wyzwanie (za zgodą administratorów oczywiście).

Polecana książka – Podejmij wyzwanie – Tara Mohr

To książka, która kiedyś dosłownie krzyknęła do mnie z półki w księgarni i nie pozwoliła przejść koło siebie obojętnie. Kiedy skończyłam ją czytać, wiedziałam, że to była książka, której właśnie w tamtym momencie potrzebowałam. To był taki nauczyciel, który przyszedł wtedy, kiedy ja byłam gotowa.

Pozycja ta pozwala spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy. Trzy najważniejsze myśli, które wyciągnęłam z niej dla siebie i dziś dzielę się nimi z Tobą 🙂

Myśl #1:

Wewnętrzny krytyk to strażnik Twojej strefy komfortu i jest częścią Ciebie, a nie wrogiem.

Każda z nas ma swój wewnętrzny głos, który w niektórych momentach naszego życia odzywa się głośniej i zawsze nam towarzyszy. Niestety nie zawsze jest to głos wspierający.

Tara Mohr mówi o tym, że krytyk wewnętrzny to nic innego, jak strażnik naszej strefy komfortu.  Uświadamia, że strefa komfortu nie jest niczym dobrym, ani złym, tylko jest po prostu tą przestrzenią, którą się zna.

Strażnik (wewnętrzny głos) budzi się zawsze wtedy, kiedy zaczynamy rozszerzać swoją strefę komfortu w niebezpiecznym wymiarze, czyli:

  • kiedy robimy coś bardzo innego, od tego, co do tej pory robiliśmy,
  • kiedy podejmujemy wyzwanie,
  • kiedy zaczynamy podważać prawdziwość pewnych założeń,
  • kiedy chcemy zrobić coś zupełnie inaczej, coś zupełnie nowego czego do tej pory nie znaliśmy.

Myśl #2:

Kobiety często nadmiernie komplikują proste sprawy, aby nie zrealizować wyzwania.

Kobiety bardzo lubią ukrywać się za swoimi obawami i strachami. Niejednokrotnie bardziej polegają na zewnętrznych opiniach, ocenach i krytyce, niż na własnym osądzie sytuacji. Zbyt często nadmiernie komplikują proste sprawy, żeby tylko nie zacząć działać.

Ta myśl spowodowała we mnie niesamowite zmiany. Zdecydowałam, że nie chcę się ukrywać. Że to jest koniec bycia grzeczną i spokojną dziewczynką, która ma mnóstwo pomysłów, ale tylko wypełniam nimi kolejny notes. Chcę być kobietą, która sprawdziła, jak te pomysły zagrały z moim otoczeniem.

I tego życzę również Tobie.

Myśl #3:

Trzeba nauczyć się skakać.

W życiu powinniśmy podejmować różnego rodzaju wyzwania, nauczyć się skakać. Czasami na głęboką, a czasami na płytką wodę. Warto podejmować się rzeczy, o których wcześniej myślałyśmy, że nie są nawet w naszym zasięgu.

Zachęcam Cię gorąco do tego, abyś sprawdziła te miejsca, o których wspomniałam. Znajdziesz w nich sporo inspiracji i ciekawych odniesień do tego, jak robić wyzwania, jak pokonywać swoje lęki i strachy i w jaki sposób obudzić w sobie to naprawdę wielką siłę zmieniającą nasze życie i życie osób wokół nas.

W następnym odcinku

W następnym odcinku opowiem o tym, w jaki sposób dokonać prostego i sprytnego recyclingu treści. Jak sprawić, żeby treści, które tworzymy do internetu miały wiele żyć. Do usłyszenia.

Ps. Jeśli spodobał Ci się ten odcinek, być może chciałabyś wiedzieć, JAK ZROBIĆ SZYBKI EKSPERYMENT i sprawdzić, czy klienci kupią Twój produkt :).