Przedsiębiorca to ktoś, nie jest zakochany w swoich pomysłach, a w problemach swoich klientów, które może rozwiązać. Jest wiecznie ciekawy i wiecznie w ruchu. Czy Ty też jesteś przedsiębiorcą? 

Kilka miesięcy temu nie powiedziałabym o sobie „startup”. Nie czułam, że rozwijam swoją firmę na tyle szybko i zwinnie, by określać siebie tak samo, jak określają się nowoczesne, zaawansowane technologiczne i szybko skalowalne firmy. Dziś jest inaczej. Wiem, że nie chodzi o definicję, ale o przedsiębiorczą postawę i niezaspokojoną ciekawość, którą w sobie hoduję. 

Startup to stan umysłu. 

Jestem więc startupem i rozwijam swoje przedsiębiorcze skrzydła. Co to oznacza w praktyce? 

  • prowadzę firmę i wytwarzam produkty, które sprawiają, że mogę ją łatwo skalować (czyli sprawnie zwiększać zasięg i przychody);
  • moje produkty są cyfrowe, a więc dostępne z każdego miejsca na Ziemi w kilka sekund (jedyny warunek – dociera tam internet);
  • tworzę produkty i usługi w cyklach iteracyjnych, czyli tworzę prototyp, wypuszczam na rynek, mierzę wyniki i wyciągam wnioski, aby zbudować kolejną wersję produktu lepiej dopasowaną do potrzeb klientów, a więc uczę się w działaniu (więcej o tym będzie w podcaście już niedługo);
  • rozwijam się nieustannie! Uczestniczę w warsztatach i projektach dla przedsiębiorców będących w podobnej fazie rozwoju swoich firm, czyli m.in. w programach akceleracyjnych, które pozwalają mi spojrzeć na mój biznesowy pomysł z nowej perspektywy, zderzyć go z opiniami mentorów i ekspertów, a także – co dla mnie najważniejsze – poznać ludzi, którzy mają podobne do mnie marzenia i aspiracje. 

Surferzy Wiedzy to właśnie program akceleracyjny, w którym brałam udział w ostatnich miesiącach. Jego celem jest połączenie młodych przedsiębiorców z mentorami i specjalistami, abyśmy mogli zaprojektować lepsze i bardziej skalowalne produkty online. Właśnie kończy się 1-sza runda programu, a nabór do kolejnej jest otwarty >>> Surferzy Wiedzy. Bardzo Cię zachęcam do wskoczenia na stronę akceleratora, aby sprawdzić jak Twój pomysł wpisuje się w branżę EdTech (education technology). A skoro jesteś na mojej stronie i jesteś częścią społeczności #DigitalGirls, to na pewno znajdziesz tutaj jakieś wspólne mianowniki!

Być może jeszcze nie wiesz, że na co dzień, poza moim biznesem online, pracuję w firmie, w której rozwijam właśnie akcelerator. Budujemy tam w tej chwili propozycję wartości dla startupów i innych firm, które mają technologię lub projekt biznesowy i poszukują miejsca, w którym mogłyby przeprowadzić jego rynkowy pilotaż. Tematy związane ze wzrostem zawsze mnie interesowały, dlatego dziś tak gorąco zachęcam Cię do sprawdzenia zaproszenia od Surferów Wiedzy, bo być może to właśnie tam czeka na Ciebie lepszy start w przyszłość. 

A jeśli chcesz zobaczyć i posłuchać jak zaczęła się moja przygoda z Surferami i jak zacząć zarabiać na swojej pasji w internecie, to koniecznie obejrzyj poniższy materiał. To zapis webinaru, do którego zaprosił mnie Piotrek Maczuga – Maganer w Digital Lab w Digital Knowledge Village.

A może jest coś, co chciałabyś wiedzieć o programach akceleracyjnych, ale nie miałaś kogo zapytać? To dobre miejsce!