odczaruj biznes online
i zarabiaj na swojej wiedzy i talentach

ZACHWYCAJĄCA KAMPANIA SPRZEDAŻOWA 

ZAMIEŃ OBSERWATORÓW
W KLIENTÓW

3-dniowe wyzwanie

Kaśki Żbikowskiej

#2 / MAPA LABIRYNTU PRZEDSPRZEDAŻY

DZIAŁANIA 

Lubię myśleć o moich produktach cyfrowych jak o kolejnych epizodach Gwiezdnych Wojen (które uwielbiam). Kiedy projektuję kolejne odsłony mojej kampanii – myślę o tym, jaką wartość już dałam oczekującym odbiorcom, jak na nią zareagowali i czego jeszcze potrzebują, by poczuć MOC i… zapłacić mi za dostęp do niej nie tylko swoim zainteresowaniem i otwarciem maila, ale przelewem bankowym i poleceniem produktu.

Producenci kinowych hitów wiedzą, że w dniu premiery kolejki wyczekujących na seans widzów będą się ciągnąć kilometrami powodując blokady ulic w największych miastach (no dobra, trochę popłynęłam, ale złapałaś na pewno o co mi chodzi). Jak myślisz – dlaczego premiera 8. epizodu Gwiezdnych Wojen, albo ostatnia część sagi o Harrym Potterze, Władcy Pierścieni czy Igrzysk Śmierci była poprzedzona seansami VIP dla najbardziej wyczekujących fanów? Nie dość, że tacy sympatycy są w stanie wiele poświecić za bycie „pierwszymi mającymi dostęp”, to jeszcze po wyjściu z takiego seansu dla VIP-ów zrobią szum w internecie, jakiego żadna agencja kreatywna by nie zaaranżowała. Co więcej – będą nakręcać kolejnych fanów, którzy dzięki ich entuzjastycznym poleceniom trafią do kin po oficjalnej premierze i będą nakręcać kolejnych. I kolejnych.

Dlatego właśnie w okresie około miesiąca przed oficjalną premierą Twojego produktu cyfrowego – dobrze jest zrobić przedsprzedaż i zaproponować możliwość zakupu Twojego produktu osobom, które najbardziej na niego czekają i które kibicują Ci najsilniej. To będą nie tylko pierwsi płacący klienci, ale z dużym prawdopodobieństwem – Twoi Ambasadorzy promujący Twój produkt i Ciebie w świecie. Warto zainwestować jak najwięcej czasu i zasobów w doskonałe relacje z nimi. Ta inwestycja zwróci się obu stronom z nawiązką. Tym bardziej, że w tym okresie możesz im zaproponować coś dodatkowego – niespodziankę, konsultację, albo coś jeszcze fajniejszego, co na bank  docenią i z czego bardzo się ucieszą.

NOTATKA 

podziel się!

W naszej grupie #DigitalGirls na FB czeka na Ciebie pierwsze zadanie i rozmowy. Wskakuj!

Już jutro w Twojej skrzynce mailowej pojawi się list
z wejściówką do PODCASTU 3.

Do zobaczenia!