Zapraszam Cię na 12. odcinek mojego podcastu #DigitalGirl / Zostań Edukatorką Przyszłości!

W odcinku #12 / Kiedy odkrywasz, że online nie jest dla Ciebie dowiesz się:

  • jak wykorzystać internet do celów inne, niż biznes online;
  • jak być obecną i korzystać z sieci tak, jak Ci to służy;
  • jak wrzucić na luz i nie przejmować się, że „wszyscy są w onlajn”.

Opowiadam także o książce Co z tym szczęściem? Psychologia pozytywna w praktyce Iwony Kucharewicz i wyciągam z niej 3 inspirujące myśli.

Podcast >>> Download (MP3) / iTunes (subskrybuj)

Linki >>> 

#DigitalGirlsAcademyruszyły zapisy na moją tajną listę kontaktów dla zainteresowanych szczegółami tegorocznej edycji Akademii Magii, czyli 6-miesięcznego programu strategicznego dla autorek produktów cyfrowych i przedsiębiorczych dziewczyn. Zapraszam! Już w piątek 3.08.2018 roku w grupie #DigitalGirls start kampanii, w której poznasz moje zakulisowe sposoby na tworzenie zachwycających kampanii sprzedażowych. 

Grupa #DigitalGirls na FB – najbardziej magiczna społeczność w internecie 

Co z tym szczęściem? – Iwona Kucharewicz (książka)

Mat Czechowicz – muzyka w podcaście 

 

 

Streszczenie podcastu / Odcinek #12 – Kiedy odkrywasz, że online nie jest dla Ciebie

Dziś poruszam trochę drażliwy temat, który jednak dotyka sporą grupę osób, z którymi mam przyjemność pracować w sieci.

Wiele osób nosi w sobie przekonania o tym, jak to jest prowadzić biznes w sieci. Obserwują innych i sami chcą zacząć działać, chcą udostępniać produkty, sprzedawać kursy online. Aż nagle okazuje się, że nie do końca wszystko jest tak, jak sobie to wyobrażali, że te działania online niekoniecznie są dla nich.

Co robić, kiedy odkryjemy, że świat online nie jest dla nas?

Po pierwsze trzeba sobie uświadomić, że jest to zupełnie naturalna sytuacja. Co więcej, dotyczy ona również rzeczy, które dzieją się offline (np. wybór zawodu). Nie wszystko jest dla każdego, nie ma rozwiązań uniwersalnych. Nie każdy, kto zaczyna działać online, od razu odnosi sukces.

Jeśli czujesz w tym momencie, że mówię do Ciebie, to prawdopodobnie jesteś w takim punkcie związanym z obecnością w sieci, kiedy napotkałaś na ścianę. Być może czujesz, że coś jest z Tobą nie tak. To nieprawda! Ten odcinek jest właśnie dla Ciebie. Dla Ciebie i tych wszystkich osób, które z różnych powodów nie czują się dobrze online.

Chciałabym przekazać Ci 3 myśli od serca:

  1. To, że coś Ci nie wyszło online, nie jest Twoją porażką. Teraz wiesz, że te działania nie są dla Ciebie. To świetna sytuacja. To Twoja trampolina do dalszego działania. Twoje mocne strony są prawdopodobniej gdzie indziej.
  2. Nie wszystkie usługi i produkty powinny być sprzedawane online. Jeśli czujesz, że Twoje działania nie sprawdzą się w sieci, że to nie jest ich miejsce, wykorzystaj Internet do komunikacji, nawiązywania kontaktów, promocji. Internet to narzędzie do dojścia do celu, a nie cel sam w sobie.
  3. Internet może być dla Ciebie miejscem, w którym nie będziesz rozwijała projektów, a używała go w formie, która jest dla Ciebie przyjemna i pociągająca. Znajdź swój kanał i sposób komunikacji w sieci, ale nie czuj presji.

Polecana książka – „Co z tym szczęściem?” – Iwona Kucharewicz

Jest to przewodnik po psychologii pozytywnej, który być może sprawi, że dokonasz małej rewolucji w swoim życiu.

Myśl #1:

Bardzo ważne jest mieć wspierających ludzi wokół siebie.

Warto budować ciepłe, pozytywne relacje również w sieci. Jeśli nie masz wokół siebie realnie bliskiej osoby, która rozumie Twoje działania, poszukaj takich osób w społeczności online. Dzięki temu pozbędziesz się frustracji i będziesz mogła przedyskutować swoje pomysły z innymi.

Myśl #2:

Wszystkie Twoje emocje są ok – zarówno te dobre, jak i te nieco bardziej negatywne.

Zaakceptuj to, jak się czujesz. Nie walcz ze sobą. Nie staraj się na siłę być szczęśliwa. Czasem warto dać sobie trochę luzu. Wszystkie emocje są dobre, dają Ci feedback, obraz siebie. Dlatego nie walcz z nimi!

Myśl #3:

Dobrze jest prowadzić życie zaangażowane.

Podejmowanie wyzwań, działanie nadaje życiu sens i jakość. Nawet jeśli z czasem zrezygnujesz z jakiegoś projektu, nie jest to nic złego. Za chwilę spróbujesz czegoś innego. Podejmiesz inne wyzwanie. Bądź dla siebie dobra – działaj, sprawdzaj, wyciągaj wnioski. Daj sobie czas.

Chciałabym bardzo Ci podziękować za Twoją obecność tutaj, Twoją uwagę, wszystkie komentarze!

Za tydzień ostatni odcinek pierwszej serii podcastu #DigitalGirl. Nowy sezon, w nowej odsłonie już niebawem 🙂