Zapraszam Cię na premierowy odcinek mojego podcastu #DigitalGirl / Zostań Edukatorką Przyszłości!

W odcinku #01 / Znajdź swój unikalny głos opowiadam o tym:

  • komu dedykuję podcast, kim jest Edukatorka Przyszłości i dlaczego warto, abyś została jego słuchaczką;
  • jakie jest “moje dlaczego” i jakie mam plany co do podcastu;
  • 3 magiczne pigułki z wiedzą o tym, jak tworzyć autorskie formaty treści do internetu

Opowiadam także o książce Wielka Magia Elizabeth Gilbert i wyciągam z niej 3 inspirujące myśli. 

Ps. Jeśli spodobał Ci się ten odcinek, być może chciałabyś wiedzieć, JAK SPRZEDAĆ SWÓJ PIERWSZY PRODUKT ONLINE lub JAK ZBADAĆ POTRZEBY ODBIORCÓW.

Podcast >>> Download (MP3)

Linki >>> 

33 ekscytujące pomysły na edukacyjne produkty online (ebook) 

Grupa #DigitalGirls na FB – najbardziej magiczna społeczność w internecie 

Strona O mnie – tutaj dłuższa opowieść o tym, skąd jestem tu, gdzie jestem

Kreatorka Uskrzydla – e-magazyn dla kobiet projektujących swoje życie, którego byłam Redaktor Naczelną przez ponad rok!

Strenghts Finder – czyli Test Gallupa badający Twoje mocne strony 

Z pasją o mocnych stronach – grupa Dominika Juszczyka dla osób chcących odkryć i korzystać ze swoich talentów 

Mapy myśli w biznesie – moja pierwsza książka 

Komunikacja biznesowa oczami kierownika projektu – moja druga książka

Wielka Magia – Elizabeth Gilbert 

Podcast nie powstałby, gdyby nie cudowni ludzie, którzy mnie wspierają. Nie chcę nikogo pominąć, więc wymienię tych, z którymi w ostatnich tygodniach pracowałam najwięcej >>>

Edyta, Gosia, Anka, Justyna, Gosia, Magda, Daria, Ula, Marta, Jola, Ania, Agata, Ania, Patrycja, Stasia, Iza, Ania, Evelina, Agnieszka, Maria, Edyta, Anka, Maria, Paulina – wszystkie Studentki Akademii Magii, czyli ostatniej edycji #DigitalGirls Academy, za nieustanną motywację i podejmowanie wyzwań i bycie najlepszym wirtualnym zespołem, jaki można mieć!

Dziewczyny ze społeczności #DigitalGirls, które mnie zachęciły do podcastowania

Olga i Kamila – moje mastermindki 🙂 

Agnieszka Majewska, która gotuje nie truje i do tego robi najlepsze zdjęcia we wszechświecie (poza Moim Mężem ofkors)

Mat Czechowicz, który gra tak, że tracisz poczucie czasu, a ja dzięki jego talentowi mam genialną muzykę w podcaście!

Zadanie dla Ciebie >>> 

Mam świra na punkcie działania, dlatego chcę Cię zaprosić do zabawy.  Jeśli masz ochotę odkryć swój własny, unikalny #KoktajlTalentów, to:

  1. wejdź do grupy >>> #DigitalGirls na FB
  2. odszukaj post #KoktajlTalentów (lub opublikuj oddzielny post z takim hashtagiem)
  3. opisz w kilku słowach swoje 3 mocne strony i zapytaj dziewczyny ze społeczności, jakie zastosowanie w działaniu takiego zestawu mocnych stron widzą.

To może być BARDZO odkrywcze! Do dzieła!

Streszczenie podcastu / Odcinek #1 – Znajdź swój unikalny głos

Jakiś czas temu przeczytałam książkę „Wielka Magia” Elizabeth Gilbert i doszłam do wniosku, że pomysły są pewnego rodzaju bytami, które współpracują z osobami, będącymi idealnymi partnerami do ich ożywienia. Trzeba tylko znaleźć swój pomysł i oswoić go.

Tak właśnie było z moim podcastem. Po raz pierwszy podpowiedziały mi go dziewczyny z mojej Akademii, a także ze społeczności #DigitalGirls. Pomysł kiełkował we mnie przez jakiś czas, a dziś masz okazję posłuchać, jaki piękny wyrósł z niego owoc.

W pierwszym odcinku podcastu, dowiesz się m.in.:

  • jak powstawał podcast,
  • komu jest dedykowany,
  • kto był inspiracją do jego powstania,
  • jakie mam pomysły na pierwszą serię podcastu.

Opowiem Ci także:

  • dlaczego podjęłam się tego wyzwania,
  • kim jestem – poznamy się bliżej,
  • dlaczego ten podcast powinien być dla Ciebie ważny.

Komu dedykuję podcast?

Podcast dedykowany jest wszystkim niesamowicie życzliwym, otwartym i kreatywnym kobietom. Osobom, które już projektują lub dopiero marzą o projektowaniu czegoś swojego. Ten podcast dedykowany jest więc przede wszystkim Tobie. Jeśli masz za sobą lata nauki, zdobywania wiedzy, szukania rozwiązań i potrzebujesz tylko maleńkiego kopniaka motywacji, by zacząć dzielić się z innymi swoją wiedzą – ten podcast jest dla Ciebie.

Pamiętaj, że idealny moment do działania jest właśnie w tej chwili. Z tymi zasobami, które mamy dzisiaj. Z tym wszystkim, co jest w naszym życiu, w naszej głowie, w sercu. To właśnie teraz jest ten najlepszy moment, żeby zacząć rozwijać się w tym kierunku, który sobie wybierzemy.

W podcaście pokażę Ci, jak umiejętnie zorganizować swoją wiedzę i użyć jej do stworzenia produktów dla Twoich klientów. Jak być świadomą swoich zasobów Edukatorką Przyszłości. Jak swoją specjalizację i pasję zamienić w praktyczne i użyteczne produkty cyfrowe.

Plany dla Projektu „Podcast”

  • 13 odcinków
  • cotygodniowa audycja online
  • 3 magiczne pigułki wiedzy w każdym odcinku.

Zaczynamy!

Odcinek #1 – Znajdź swój unikalny głos

W każdej z nas drzemie pewna unikalna mieszanka cech osobowości, nawyków, wiedzy, emocji, doświadczeń. Połączone w całość, tworzą bardzo unikalny koktajl. Naszym zadaniem jest znaleźć w sobie moce, których nie mają inni. Każda z nas ma w sobie coś wartościowego do zaproponowania światu. Odkrywaj swoje silne strony, swoje talenty i zrób z nich praktyczny użytek.

  1. Zastanów się, w czym jesteś świetna. Bez fałszywej skromności. Określ swoje zasoby.
  • w czym kiedyś komuś pomogłaś?
  • z jakiego powodu ludzie przychodzą do Ciebie po poradę?
  • co jest z tym tematem, który przyciąga do Ciebie znajomych lub nawet czasami nieznajomych?
  • co sprawia, że jesteś wyjątkowa z jakiegoś powodu?

Ta analiza jest punktem wyjścia, niesamowicie istotnym dla ścieżki Edukatorki Przyszłości.

Do znaleziena swoich mocnych stron może Ci posłużyć np. Test Gallupa (link znajdziesz na górze strony). Ten test i jego wynik pozwala zobaczyć siebie w nowym świetle. Dowiesz się z niego o swoich naturalnie mocnych stronach, których istnienia często sobie nie uświadamiasz. Zachęcam Cię do właśnie takiego spojrzenia na mocne strony i na Twoje talenty. To bardzo otworzy Ci oczy. Najważniejsze to odkryć to, w czym jesteśmy naprawdę dobre i robić to bez żadnego zawahania.

  1. Znajdź swój unikalny format

Zrób rozeznanie rynku i możliwości na nim. Wybierz spośród nich to coś, w czym chciałabyś się sprawdzić. Wybór własnego formatu będzie połączeniem tych dwóch rzeczy – określeniem konkretnej mocnej strony, którą chcesz użyć i elementu z konkretnym formatem online.

Co może być Twoim formatem?

  • Blog
  • Książka
  • Ebook
  • Warsztat
  • Kurs online
  • Podcast
  • Webinar
  • LIVE na FB czy IG

 

  1. Połącz swoje mocne strony i wybrany format

 Zrób eksperyment, stwórz produkt cyfrowy, testuj, sprawdzaj, działaj. Szukaj odbiorców, szukaj zainteresowania.

Te 3 proste kroki możesz zrobić w ciągu kilku godzin. Odkrycie swojego unikalnego głosu i pokazanie go w sieci może twój spowodować, że Twój konkretny produkt online zostanie skonfrontowany ze Twoimi. Zyskasz zupełnie nową wiedzę o sobie i o potrzebach Twoich odbiorców. I to będzie czymś ważnym dla Ciebie, takim punktem odniesienia na przyszłe kroki.

To jest ta główna rzecz, którą chciałbym Ci dzisiaj przekazać w pierwszym odcinku mojego podcastu. Abyś miała w sobie gotowość i odwagę do eksperymentów. Abyś nie zastanawiała się długo nad tym, co wybrać. Tylko abyś wybrała 1 pomysł i sprawdziła go jak najszybciej. Wtedy szybciej dowiesz się, czy jest dobry dla ciebie i dla świata, czy jest dopasowany do potrzeb odbiorców. Tutaj nie ma porażek

Polecana książka – „Wielka Magia” Elizabeth Gilbert

To jedna z tych książek, które zrobiły na mnie na tyle duże wrażenie, że wracam do niej od kilku lat. Opowiada ona o specyficznym aspekcie twórczego życia, które jest w każdej z nas. Mnie uderzyły w niej trzy myśli.

Myśl #1:

Większość pomysłów została już zrealizowana, ale nie przez Ciebie.

Wiele z nas martwi się o to, że tak trudno być oryginalnym w dzisiejszym świecie. Nie jesteśmy przekonane co do tego, że wszystko, co robimy w naszym życiu, jest absolutnie unikalne i wyjątkowe. No bo rzeczywiście, wiele naszych pomysłów mogło zostać zrealizowanych już wcześniej, przez innych ludzi. Natomiast kluczowe jest to, że właśnie „przez innych ludzi”, a nie przez nas. Warto zrozumieć, że nawet jeśli ktoś już do tej pory coś zrobił na rynku, to najprawdopodobniej nie ma takich doświadczeń jak Ty, nie ma takiego filtru jak Ty. Filtru, przez który ogląda świat.

Myśl #2:

Nie bój się dzielić pomysłami.

Bardzo często pokutuje w nas takie przekonanie, że właśnie jeśli zrobimy taki mały, szybki eksperyment, jeśli napiszemy jakieś zadanie na grupie na FB, o tym że mamy nowy pomysł i zapytamy, co inni o nim myślą, to… na pewno ktoś mi ten pomysł sprzątnie sprzed nosa. I właśnie dlatego, między innymi, wiele pomysłów na produkty i usługi nigdy nie ujrzy światła dziennego. Bo boimy się że ktoś będzie zrobi to jako pierwszy.

Warto sobie uświadomić, że jeśli ktoś rzeczywiście jest w stanie szybciej od Ciebie stworzyć produkt na bazie Twojego pomysłu, to oznacza, że ten pomysł nie był dla Ciebie stworzony. Że powinnaś się skupić na czymś innym. Czymś, co da się Tobie oswoić.

Myśl #3:

Nie bój się zaczynać od nowa.

Dzięki tej książce zrozumiałam, że rozstawanie się z pomysłami nie jest niczym złym. Lepiej oddać niezrealizowany pomysł komuś, kto być może w tej chwili z większą energią, z większym sercem i zaangażowaniem, podejmie się jego realizacji. Po raz kolejny dochodzę wtedy do wniosku, że być może nie byłam najlepszą partnerką do rozwoju i do ożywienia tego pomysłu.

 W następnym odcinku…

Porozmawiamy o szybkich eksperymentach. O tym, w jaki sposób robić szybkie prototypy i bardzo szybko weryfikować, czy ten pomysł, który od dawna za nami chodzi jest rzeczywiście wart naszej uwagi i zaangażowania.

 

Ps. Jeśli spodobał Ci się ten odcinek, być może chciałabyś wiedzieć, JAK SPRZEDAĆ SWÓJ PIERWSZY PRODUKT ONLINE lub JAK ZBADAĆ POTRZEBY ODBIORCÓW.